Багато людей частину життя проводять на ненависній роботі, змушують себе вставати з ліжка вранці й знову братися за рутинні справи. Їм дуже не вистачає мотивації та підтримки для змін у своєму житті.
Pozitiv.ua підготував історії героїв, які зважилися на відважний крок: змінити професію, а слідом і долю. Всі публікації об'єднані хештегом #Крутий поворот. У них розповідається про життя людей: що було «до», що спонукало все поміняти й що із того вийшло.
Спільно з експертним партнером проєкту «Крутий поворот» grc.ua - сайтом для пошуку роботи - ми пропагуємо активний спосіб життя, рішучість і відповідальність за свої дії. Хочемо показати, що змінити долю в будь-якому віці - це реально і не страшно, якщо ви цього хочете.
Справа драйвова, коли ви відчуваєте силу ідеї
Історія Павла Себастьяновича: від програміста до бізнесмена і політика

«І в цей момент все гупнуло – гримнув розвал Радянського Союзу. Нас в інституті готували до того, щоб ми проєктували комп'ютери, а в країну вже надходили західні комп'ютери».
«Я буду малювати, навіть якщо осліпну»
Історія Дарії Засєди: від піарниці до художниці

«Я все життя працювала в комунікаціях. Була і журналістика, і редакторська робота, і піар. Піару було цілих 20 років! Зміни прийшли в моє життя через втому».
Система хаду - результати були досягнуті «всупереч»
Історія Ігоря Джебяна: від інженера-конструктора радіоапаратури до інструктора гімнастики

«Я старанно працював над собою протягом 4 років і вирішив всі питання по здоров'ю (спина, нирки, шлунково-кишкового тракту, серце, алергія) - увага! - за допомогою системи вправ. І тоді я зрозумів, що мені є чим поділитися з людьми! Найбільшою перешкодою на той момент були скепсис і недовіра моїх близьких і друзів».
«Друзі б не ризикнули цим зайнятися, бо їхня репутація не дозволить…»
Історія Тараса Крупи: від юриста до власника секс-шопа

«Юридичні послуги приносили мені гроші, і мені було більше ніж достатньо. Тому на початку нової діяльності я зміг купити кілька секс-шопів, вони продавались, бо закривались. Я не прийшов в цей бізнес заробляти. Ось в чому моя відмінність від інших».
«Все це створювалося з нуля. Як то кажуть, з голою дупою і на ентузіазмі!»
Історія Олександра Трубіна: від ведучого свят до засновника IT-компанії

«На початку свого шляху спробував себе в ролі ведучого. Від програми, костюмів, музики й до техніки - все робив сам. Починав з свят для родичі
Як ви будете почуватися - відкривши «блакитний океан» в музиці:
Історія Катерини Білоконь: від комерційного директора до першої мотиваційної вокалістки

«Багато людей, дізнавшись про мої пісні, дивуються, адже і правда, ніхто раніше не створював нічого подібного. Ще перебуваючи на посаді комерційного директора, зрозуміла, що семінари та тренінги - це добре, але частіше за все потрібно натхнення тут і зараз».
Три відкриття і жага успіху
З педагогіки в бізнес і соціальний консалтинг: історія Тетяни Гончаренко

«Я хотіла працювати в школі саме тому, що вірила: учитель кардинально щось змінює. Вже після двох курсів навчання прийшла в школу: вести інформатику та математику. На жаль, попри те, то нас, ніби як, вчили бути педагогами - хорошим учителем відразу після університету людина не стає! Це було моє перше дивне відкриття».
Відкрийте «вікно можливостей»
Олег Дрижак (Дре): від фінансового брокера і політика до хайтек-підприємця

«Згадуючи той час, роблю висновок: всі етапи кар'єри, виходить, були підготовкою до того, чим я займаюся зараз. Річ у тім, що у 2017 році мені пощастило познайомитися з класною командою хлопців, і ми почали разом займатися проєктом у віртуальній реальності. І знаєте, що цікаво? У 2013-му я пройшов курс режисури. Тоді мені просто захотілося спробувати себе в кіно. І ось виходить, що через чотири роки об'єднався з командою, яка робить круту технологію, щоб фільми з крутезною комп'ютерною графікою могла створювати кожна людина, - ось як воно зрезонувало!
Чай пили, китайською говорили: 100 сортів від майстра чайних церемоній
Куди самоскид довіз Андрія Ципко

«Я народився і виріс в Полтавській області, в містечку Горішні Плавні. Воно будувалося при комбінаті з видобутку руди. І єдине місце заробітку для чоловіків - комбінат, а для жінок - трикотажні фабрики». «Хоч мої колишні колеги-водії й заробляють більше - не хочу повертатися до колишньої роботи. Зараз я як майстер проводжу виїзні чайні церемонії для багатьох компаній України».
Розвиватися, допомагати та надихати
Історія Аліни Солодкої-Долі: від заступника головного редактора жіночого видання до експерта по особовому бренду

«Понад 5 років я пропрацювала в журналістиці: писала для глянцевих і діджитал-видань, брала інтерв'ю у найвідоміших людей, була заступником головного редактора. Мені дуже хотілося бути корисною, ділитися своїми знаннями та допомагати досягати іншим їх цілей».
Ловить мить
Історія Анастасії Загороднюк: від продакт-менеджера до психотерапевтки

«Мені б хотілося сказати, що в якийсь момент трах-бах - і мій світ змінився, в очах заіскрилися зірочки, в животі заграли метелики, а ноги самі понесли мене від стартапів і принесли до психотерапії за 6 тижнів. Але ні, все було інакше».
Моя піар-стратегія по життю: працювати з групами, чия музика подобається
Історія Анастасії Волокіти: від промислового дизайнера до піар-стратега культурних і музичних проєктів
«... Але я зрозуміла, що не хочу працювати« на дядю», що я - та сама прогресивна молодь і повинна зробити щось корисне в своїй країні, а не просто малювати майданчики, які депутати в рамках передвиборчих кампаній сунуть людям за гроші тих же людей».
З радістю ділюся «діамантами» знань
Історія нащадкового педагога Соломії Бойко: від вихователя дитячого садка до викладача в сфері стартапів

«В моєму житті сталася подія, яка розділила моє життя на «до» і «після». Це день моєї участі в проєкті «Акули бізнесу», дивіться відео».
«Я зробив страшний внутрішній крок - вибір»
Історія Віктора Рубана: від маркетолога до хореографа та засновника продюсерського центру

«Мені здається, що, коли люди шукають більш соціальних гарантій або додаткових бонусів, опускаються питання, які, можливо стануть перед ними: «навіщо я цим займаюся? куди далі?»
«Для мене важливо творити красу»
Історія Юлії Дмух: від організатора презентацій до майстра по створенню іграшок і викладача творчих майстер-класів

«Основні навички придбала тоді, коли вирішила змінити сферу діяльності. Я продовжувала працювати директором напрямки ще близько півтора року, це у мене був перехідний період. Я не прихильниця грюкнути дверима, розвернутися і піти. Підготувала «платформу», а потім вже прийняла остаточне рішення: вкластися в власний проєкт».
Проєкт «Крутий поворот» створений спільно з експертним партнером grc.ua.
Історії героїв проєкту підтверджують, що все в наших руках. Змінити професію, а разом з нею своє життя - можна в будь-якому віці. Якщо дуже захотіти!